Milí hosté Turistické ubytovny a Cyklopenzionu,

nacházíme se cca 30km od Prahy. Při cestě k nám, proti proudu řeky Berounky, pojedete okolo známého hradu Karlštejn a při cestě z Berouna, budete míjet Koněpruské jeskyně.

Areál se nachází v klidném prostředí bývalé zámecké zahrady, vedle zámeckého parku.

Protože se nacházíme v Chráněné krajinné oblasti Český kras a Brdských lesů, na své si přijde turista i cykloturista. Přímo v Litni se nachází, spousta pamětihodností - Zámek Liteň, Kostel sv. Petra a Pavla, Dům v němž část dětství prožil spisovatel Svatopluk Čech (pamětní deska z roku 1925), Muzeum Svatopluka Čecha a Jarmily Novotné - v budově liteňské fary na jižní straně náměstí, Pomník Svatopluka Čecha, na náměstí u kostela, na místě někdejší památné lípy, Synagoga, na náměsti (přestavěná a používaná jako hasičská zbrojnice), Židovský hřbitov na kraji lesa jižně od obce (přístup cestou v prodloužení ul. Mánesova 49° 53′ 45″ s. š., 14° 8′ 38″ v. d.), Hrobka rodiny Daubkovy, na východním okraji obce při ul. Nádražní ( 49° 54′ 2″ s. š., 14° 9′ 36″ v. d.). Novorenesanční stavba podle návrhu Antonína Wiehla s výzdobou od Josefa Václava Myslbeka a Maxmiliána Pirnera. Je zde mj. pochována operní pěvkyně Jarmila Novotná (provdaná Daubková), Dub letní Pod Cihelnou, památný strom jz. od obce, při silnici na Nesvačily ( 49° 53′ 41″ s. š., 14° 8′ 22″ v. d.). Dále se v okolí nachází hrad Karlštejn, Koněpruské jeskyně, lomy Malá a Velká Amerika, Solvayovy lomy, Sv. Jan pod Skalou atd…

 

 

 

Ubytování nabízíme ve dvou, tří a pětilůžkových pokojích. Sociální zařízení a kuchyňka, jsou společné pro všechny pokoje. Pro děti, je připravena herna, se spoustou her a hraček.

Dále nabízíme možnost uložení jízdních kol, v uzamykatelných prostorách.

 

 

 

Těšíme se na Vaši návštěvu a doufáme, že u nás prožijete tu nejkrásnější dovolenou.

 

Vaše Turistická ubytovna a Cyklopenzion v Litni